Witaj w naszym geocachingowym sklepie!
Otwarcie sklepu keszomaniacy.pl (fot. bartolomeuszRJS)

Mega debiut na Mega Party!

29 / 08 / 2018

Mega debiut na Mega Party!

Otwarcie sklepu keszomaniacy.pl (fot. bartolomeuszRJS)

 

Otwarcie sklepu keszomaniacy.pl (fot. bartolomeuszRJS)

 

Nowy polski sklep geocachingowy!

 

No i stało się! Za nami już trzecia odsłona krakowskiego mega eventu Geocaching Party oraz Drugich Mistrzostw Polski w Geocachingu, które towarzyszyły wydarzeniu. Oczywiście oprócz emocji związanych z eventem, spotkaniami okołoeventowymi oraz przygotowanych przez organizatorów atrakcji, na jednej z sal w Nowohuckim Centrum Kultury, miał miejsce debiut nowego polskiego sklepu dedykowanego wszystkim poszukiwaczom i poszukiwaczkom. Zanim jednak przejdziemy do opisu wydarzenia, kilka informacji o samym (byłym już) blogu oraz metamorfozie domeny keszomaniacy.pl.

 

Ci, którzy pamiętają początki keszomaniaków.pl wiedzą, że pierwotnie miał być to blog przygodowo-keszerski z tekstami o zabarwieniu historycznym. Początkowo teksty pojawiały się z całkiem sporą częstotliwością i pomimo ich niewielkiej ilości, spod palców Piętaszka wyszła dość spora objętość tekstowa o tematyce geocachingowej. Punktem zwrotnym w rozwoju bloga był wyjazd z CopernicusHigh po Jasielską Odznakę Geocachingową, który zaowocował nieplanowanym wcześniej tekstem o objętości dalece wykraczającej poza blogowe standardy. Czas poświęcony na jego napisanie i późniejsze zagospodarowanie poskutkował długą przerwą w publikacjach nowych tekstów, a w efekcie wprowadzeniem bloga w stan agonalny. Pomimo tego, że wydana przeze mnie i Copernicus pierwsza polska książka geocachingowa rekompensowała nieco zaniedbanie bloga, żal było zarówno napisanych przeze mnie tekstów, jak i domeny, do której się przywiązałem 😉 I to właśnie przyczyniło się do pomysłu, który powoli ewoluował, przechodząc z fazy koncepcyjnej do fazy realizacji. Skoro był blog, to co stoi na przeszkodzie żeby zamienić go w sklep? Ano nic 😀 Tak właśnie zaczęła się na nowo historia keszomaniaków.pl.

 

Geocaching Party 2018 i Keszomaniacy.pl

 

Wracając jednak do Krakowa i naszego debiutu. Jak tylko dostaliśmy od organizatorów eventu pozwolenie na wystawienie stoiska w trakcie trwania eventu, wyrabialiśmy dziennie 200% normy. Sporo nieprzespanych nocy, setki spędzonych przed monitorem komputera godzin i drugie tyle spędzonych na telefonach zaowocowało przygotowaniem dla uczestników oferty, której do tej pory w Polsce nie było, a która jest przy okazji tylko zalążkiem tego, co mamy w planach Wam zaproponować w przyszłości. Oprócz oryginalnych przedmiotów sprowadzonych prosto ze sklepu Groundspeaka geocoinów, tracktabli, naszywek i innych przedmiotów, zaoferowaliśmy gadżety z keszerskimi grafikami oraz podstawowe narzędzia do tworzenia skrytek – pojemniki i magnesy. Ufundowaliśmy również parę nagród dla uczestników konkursów i zawodów. Cieszymy się, że kilka osób znalazło u nas to, czego szukało. Jesteśmy pewni, że niebawem grono znalazców się powiększy, wraz z naszym asortymentem 😉

A co do samego eventu organizowanego przez Geocaching Małopolska… był Mega, przez duże M! Wystawy, konkursy, prelekcje, dyskusje i (dla mnie przynajmniej gwóźdź programu) labcache autorstwa Gothrukka sprawiły, że spędzając prawie osiem godzin w Nowohuckim Centrum Kultury, nie czuło się upływu czasu, a po zakończeniu eventu pozostał niedosyt i poczucie niewykorzystania imprezy w 100%. Jak wiadomo, Geocaching Party opuszcza Kraków i przeprowadza się do Warszawy, już teraz otrzymując status Mega Eventu. Jestem pewien, że zgodnie z powiedzeniem mówiącym, że podróże kształcą, nasz polski mega event rozpoczął właśnie drogę do ugruntowania swojej pozycji na międzynarodowej arenie geocachingowej, czego nam wszystkim serdecznie życzę.

 

A jeśli chodzi o sklep… Nie od razu Kraków zbudowano. Po evencie nasz magazyn wygląda tak, jakby przez niego przeszło tornado. Staramy się uzupełniać zapasy tak szybko jak to możliwe i przy okazji wprowadzać nowości. Zachęcamy do regularnego zaglądania na naszą stronę oraz obserwowania profilu na FB. Do zobaczenia!

Piętaszek

 

W tekście wykorzystano zdjęcia ze zbiorów własnych oraz zdjęcia autorstwa bartolomeuszRJS (GC Jasło Team) oraz semaprinta (Geocaching Małopolska).

 

 

One thought on “Mega debiut na Mega Party!

 1. Keszomaniacy,
  Dziękuję Wam bardzo, że byliście z nami na GEOCACHING PARTY w Krakowie. Cieszę się, że nasi goście wyczyścili Wam magazyny – to powinna być dobra prognoza na przyszłość.
  W mojej karierze geocachingowej jesteście trzecim prawdziwym sklepem, który próbuje zaangażować się w rozwój geocachingu w Polsce. Niestety dwóch poprzednich już nie ma. Mam nadzieję – zgodnie z zasadą „do trzech razy sztuka” – że Keszomaniacy.pl dadzą radę i na stałe zadomowią się na polskiej mapie geocachingu. Życzę Wam tego z całego serca.
  Pozdrawiam
  Jarek
  semaprint

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X