Witaj w naszym geocachingowym sklepie!

Drewniany zawrót głowy – Polski Producent Drewniaków o Geocaching Party 2018

09 / 09 / 2018

Drewniany zawrót głowy – Polski Producent Drewniaków o Geocaching Party 2018

Kolejny wywiad nawiązujący do minionego Mega eventu w Krakowie przeprowadziliśmy z długim człowiekiem – longmenem oraz Holdasami, którzy wielu z Was znani są bardziej pod nazwą WoodCoins.eu – Polski Producent Drewniaków. Zapraszamy do lektury wszystkich miłośników PWG i nie tylko!

 

  • Cześć! Za nami kolejna, trzecia już odsłona Geocaching Party. Wiemy, że braliście aktywny udział w przygotowaniu eventu. Na czym polegała Wasza rola?

 

Prywatnie, jak członkowie Stowarzyszenia braliśmy aktywny udział w planowaniu i organizowaniu części atrakcji, które miały się odbyć podczas imprezy. Jednym z głównych zadań, za który byliśmy odpowiedzialni, były Drugie Otwarte Mistrzostwa Polski w Geocachingu. Drugie ważne zadanie to organizacja Konkursu Fotograficznego, który będzie miał kontynuację po Mega, a mianowicie ze zwycięskich prac konkursowych przygotowujemy kalendarz na rok 2019.

Dodatkowo jako WoodCoins.eu, byliśmy odpowiedzialni za produkcję wszystkich PWG, tych wejsciowych rozdawanych uczestnikom jak i tych, które można było zamówić i odebrać na imprezie.

 

  • Tak jak w zeszłym roku, tak i w tym, odbył się konkurs na eventowego drewniaka. Skąd wziął się pomysł na taką inicjatywę?

To wyszło tak jakoś naturalnie, tzn. w zeszłym roku na jednym ze spotkań, zastanawialiśmy się kto zrobi projekt na drewniaka wejściowego. Równolegle szukaliśmy sposobów na sfinansowanie imprezy. W trakcie burzy mózgów wyklarował się pomysł na konkurs i zarazem na sprzedaż całych kompletów, które pomogły sfinansować Mega. To był strzał w dzieiątkę.

 

  • Jak oceniacie poziom nadesłanych na konkurs prac? Czy mieliście jakiegoś faworyta, a jeśli tak to czy zdradzicie który projekt Waszym zdaniem był najlepszy?

 

Pierwsza część pytania jest prosta, z drugą jest mały kłopot ale po kolei. Poziom prac w tym roku był o rząd wielkości większy niż w ubiegłym roku. Ilość zdecydowanie przeszła w jakość. Nie oznacza to, że w zeszłym roku nie było dobrych prac. W tym roku praktycznie wszystkie projekty nadawała się do wypalania bez większych poprawek.

Z wyborem faworyta jest tak, że każdy z nas miał kilka typów. Finałowe (zwycięskie i wyróżnione) projekty znalazły się na tej liście. Tutaj trochę jesteśmy nieobiektywni ponieważ podświadomie oceniamy projekt pod względem technicznym a niejednokrotnie potrafimy odgadnąć autora ;). Oczywiście zwycięski PWG został wybrany w głosowaniu tajnym.

  • Na evencie były do nabycia pamiątkowe komplety drewniaków. Czy możecie zdradzić ile krążków wypaliliście z okazji eventu?

 

Na potrzeby imprezy to było ponad 3 tys. szt. Dodatkowo podobną ilość odebrali klienci, którzy zamówili drewno wcześniej.

  • Wydaje się, że w Polsce drewniaki zyskują coraz większą popularność. Jak to wygląda z Waszej perspektywy? Czy obserwujecie wzrost zainteresowania tymi gadżetami wśród keszerów?

 

Jednoznacznie określić się nie da. Jest wzrost, ale bardzo powolny. Na pewno nie jest tak, że z miesiąca na miesiąc jest coraz więcej zamówień. Zazwyczaj jest wzrost przy okazji większych eventów (polskich i zagranicznych), giełd PWG czy też przed okresem urlopowym.

 

  • Skąd wziął się Wasz pomysł na to, żeby osobiście zająć się produkcją drewniaków?

 

Ciągnie wilka do lasu. Uchylając rąbka tajemnicy zdradzamy, że 2/3 naszej drużyny ma w genach produkcję z drewna. Dodatkowo potraktowaliśmy to jako wyzwanie. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. W trakcie przygotowań i produkcji spotkaliśmy wiele problemów technicznych, których rozwiązanie wymagało setek godzin, analiz, szukania rozwiązań oraz testów.

 

  • Braliście udział we wszystkich edycjach GC Party, które do tej pory się odbyły. Jak oceniacie ostatnią edycję? Który z eventów wspominacie najlepiej?

 

 

Pierwszy i ostatni. Tak samo odpowiedzielibyśmy rok temu i dwa lata temu a tak całkiem serio to uważamy, że ostatnia impreza była najlepsza. To było prawdziwe Mega. Mieliśmy ikonę Mega od dawna, nie musieliśmy o to walczyć. Mogliśmy się skupić na programie imprezy, przygotowaniu i nawet znaleźliśmy trochę czasu na udział w niektórych atrakcjach. Mimo iż osób chętnych do organizacji było mniej niż w poprzednich latach to byliśmy bogatsi w doświadczenie i przez to poszło znacznie sprawniej. Piszę to oczywiście z punktu widzenia organizatorów/geocacherów bo tak postrzegamy tę imprezę.

 

  • Czy spośród wyprodukowanych do tej pory przez Was drewniaków, jest jakiś , który zapadł Wam szczególnie w pamięć? Jeśli tak to jaki, dlaczego?

 

Na pewno te pierwsze zrobione dla siebie w ramach testów. Szczególne miejsce na naszej tablicy mają te projektowane przez Arka „Jaroda” z Pracowni Artystycznej Agar, ponieważ każdy z jego projektów można wypalać w ciemno, bez testów. Nie można niewspomnieć o kilku wielowarstwowych zaprojektowanych przez Tomka „TomaszB”.

Oprócz tego są projekty, które czasami nie zawsze są technicznie poprawne ale widać, że ktoś nad nimi sporo pracował. Widać jak ktoś sam coś narysuje czy też stworzy fajną kompozycję.

 

  • Większość drewniaków, jeśli nie wszystkie z jakimi miałem kontakt, przedstawia wzory neutralne. Czy zdarzyło Wam się zamówienie na jakiegoś drewniaka 18+?

 

Najbardziej gorącym i rozpalającym wyobraźnię było zamówienie pewnego PWG w wersji  “bez koszulki” 🙂 od samej „królowej drewna” CopernicusHigh. A serio zamówienie zewnętrzne które można by określić mianem 18+ nie przyszło. Jeden z nas ma przygotowane “gorące” drewniaki dla swojej małżonki, ale na razie nie ma “promesy” na wydruk. Kto to jest możecie się domyślać :).

 

  • Na pewno wiele osób zastanawia się, czy jako producenci PWG sami je kolekcjonujecie. Posiadacie własne kolekcje drewniaków? Jeśli tak, to jak duże są to zbiory?

 

Przestaliśmy je liczyć :). A w rzeczywistości to produkujemy PWG w większości dla naszych dzieci, które uwielbiają się wymieniać i wrzucać do skrytek oraz je kolekcjonować. Czasem się śmiejemy, że jestemy jak szefc, który bez butów chodzi.

 

  • Wiele osób ma problemy z tym, jak zacząć przygodę z drewniakami. Czy możecie dać kilka wskazówek osobom, które chciałyby mieć swojego drewniaka, ale nie wiedzą jak zacząć?

 

Wystarczy wysłać do nas wiadomość na FB (link) lub na maila [email protected]. Nie wiąże się to z zamówieniem. Jeżeli prześlesz do nas pomysł albo grafikę, która Ci się podoba to wystarczy. My podpowiemy czy to się nadaje, zaproponujemy ewentualną zmianę albo zrobimy próbkę i wyślemy zdjęcie.

 

  • Z jakimi problemami spotykacie się najczęściej w trakcie produkcji PWG?

 

Największy problem to grafiki, które kompletnie nie nadają się na wypalanie w drewnie (kolorowe zdjęcia, grafiki niskiej jakości).

Drugi problem to jak ktoś zrobi dobry projekt w jakimś programie graficznym, a potem zrobi z tego płaski plik JPG i prześle go do nas bez oryginału.

Oba te problemy są opisane na naszej stronie WWW:

Jak znaleźć grafikę do PWG

Wytyczne do projektowania PWG

Na szczęście nie ma tego dużo.

  • Czy chcielibyście powiedzieć naszym czytelnikom coś od siebie?

Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy nam zaufali i powierzyli nam wykonanie swoich XWG. Praca nad tworzeniem drewniaków dla Was daje nam dużo satysfakcji. Bardzo cieszy nas to, że z wieloma keszerami nawiązujemy pozytywne relacje, że wspominacie o nas na FB, że dostajemy od Was pocztówki z eventów i to, że możemy tworzyć coś co daje Wam wszystkim dużo radości.

Dziękuję za poświęcony czas.

Piętaszek

 

 


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /home/platne/serwer144353/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /home/platne/serwer144353/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X